Dinosauří sobota s Meteorem (23. dubna)

18. duben 2011

Populárně-vědecký magazín Českého rozhlasu Meteor společně s Botanickou zahradou v Praze zvou všechny milovníky objevování skrytých stop vyhynulého života na Bílou sobotu (23. dubna) od 10.00 do 18.00 do venkovní expozice v Praze-Troji, kde bude završen projekt Stopování dinosaura.

Pokud pravidelně posloucháte dubnové vysílání Meteoru (každou sobotu Český rozhlas 2 – Praha 8.10 – 9 h nebo Český rozhlas Leonardo 9 – 9.50 h.) a sledujete webové stránky meteor.rozhlas.cz, nasbíráte dostatek indicií, abyste se mohli zúčastnit soutěže o hlavní cenu akce Stopování dinosaura, kterou věnovala cestovní kancelář Livingstone. Již nyní můžeme prozradit, že se jedná o zájezd do Mongolska. V sobotu 23. 4. se od 10 h můžete na venkovní expozici Botanické zahrady účastnit akce Stopování dinosaura (a až do 13 h stále soutěžit o hlavní cenu). Kromě soutěžení budete moci diskutovat s našimi předními paleontology, účastnit se některé z paleontologických dílen nebo namluvit svoji zvukovou stopu budoucím generacím.

Pro tento den je připravena:

 • Paleontologická poradna Chlupáčova muzea s odléváním zajímavých zkamenělin (trilobiti, amoniti ...)
 • Tvůrčí dílna Geosvětu s odléváním dinosauřích stop
 • Vykopávky dinosaura pod záštitou Národního muzea
 • Nahrávání zvukové stopy pro budoucí generace
 • Stánek Českého rozhlasu se soutěžemi o dinosauří trička, speciálními omalovánkami a unikátní publikaci s 3D fotografiemi našich nejvýznamnějších paleontologických nálezů stop života před miliony let.
 • Stánek Botanické zahrady, kde se seznámíte s rostlinami, které sloužily dinosaurům jako potrava a třeba (pokud na to budete mít žaludek) i zamíchat obsah dinosauřího žaludku.
 • Velikonoce s dinosauřími vejci
 • Prodej zajímavých zkamenělin

Navíc:

 • Ve 14 h Předání originální dinosauří stopy děkanovi Přírodovědecké faktuly Univerzity Karlovy Praha
 • V 15 h Odhalení informačního systému nejen pro zrakově postižené návštěvníky (kde jinde než u dinosloupku) předsedkyní nadačního fondu Českého rozhlasu SVĚTLUŠKA
 • V 16 h vyhlášení soutěže Stopování dinosaura - můžete být jedním z deseti šťastných  výherců soutěže jejíž první cena je zájezd do Mongolska od CK Livingstone


Zvětšit mapu

Spolupořadateli projektu Stopování dinosaura jsou Geologický ústav Akademie věd ČR, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta a Národní muzeum.

autor: Marek Janáč
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.