Dietní krůtí steaky s francouzskou bramborovou kaší

9. září 2016

Francouzské bramborové kaši se říká kaše diplomatů. Nezapomeňte ji podle toho ozdobit: libečkem, petrželkou anebo nadrobno nakrájenými papričkami jalapeňos.

Ingredience na krůtí steaky:

6–9 paprik (od každé barvy 2–3)
1 velká cibule
0,5 kg zelí
česnek
4 rajčata
2 rajské protlaky
olivový olej
sůl
pepř mletý

Ingredience na francouzskou bramborovou kaši:

750 g brambor
2–3 mrkve
3 stroužky česneku
sůl
máslo
mléko plnotučné
muškátový květ
rozmarýn, tymián
pepř mletý

Příprava:

1. Do hrnce dáte trošičku olivového oleje a dvě lžíce másla, všechnu nakrájenou zeleninu, česnek necháte až nakonec, na zeleninu položíte krůtí steaky a dusíte asi 20 min.

2. Potom přidáte rajčatový protlak, česnek. Není potřeba podlévat, a když, tak nepatrně. Osolíte, opepříte. Zeleniny můžete dát, kolik chcete. Zatím připravíte kaši.

3. Nakrájíte brambory na kostičky, přidáte 3 nakrájené mrkve (třeba na kolečka) a společně uvaříte doměkka v osolené vodě. Nezapomeňte přihodit 3 oloupané stroužky česneku a špetku muškátového květu.

4. Pak vše scedíte. Pokud jste přidávali i jiné bylinky, snítky vyndejte, brambory s mrkví rozšťouchejte nebo rozmixujeme společně s přidaným studeným máslem a postupně podle potřeby přiléváte teplé mléko do požadované hustoty, případně ještě dosolíte. Kaše by neměla být tuhá, ale nadýchaná a „hedvábná“.

Pošlete nám svoje recepty na e-mailovou adresu rano@rozhlas.cz. Vybrané recepty odvysíláme vždy v pátek po 5:00.

autor: jkč
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?