Dcera Lucka je pro mě víc než olympijské zlato, prohlašuje Kateřina Neumannová

27. září 2019

„Lucka výborně lyžuje, ale vytvořila si blok. Asi nechce být se mnou srovnávaná,“ popisuje úspěšná běžkyně na lyžích v pořadu Blízká setkání.

„Jsem ráda, že jsem přerušila kariéru a měla dítě. Vrátila jsem se po půl roce a nebylo to snadné,“ přiznává Kateřina Neumannová. „Tělo nebylo připravené. A chvíli to bylo bolestivé. Byla jsem ale nabitá energií a chutí, měla jsem vzorné miminko a vzorné prarodiče.“

„Titul matka mám 16 let. Všechny moje medaile jsou krásné. Ale je to pomíjivé a dítě zůstává. Ač prožívám těžká i složitá období, je to nejvíc,“ dodává.

Kateřina Neumannová

K lyžování má dcera blok

Její dcera Lucka už byla i za polárním kruhem. „Narodila se jako dítě hor. Výborně lyžuje, ale vytvořila si blok. Asi nechce být se mnou srovnávaná.“ Dnes se Lucka věnuje tenisu. „Snažím se jí v něm podporovat. Běžky nakonec vzala na milost kvůli kondici.“

Kdy je dobré ukončit kariéru vrcholového sportovce? Proč se nestala trenérkou? A čím se živí dnes?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.