David Drábek: Vykřičené domy. Sólo pro ženu, muže, moderního vypravěče a spoustu předmětů

21. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Igor Bareš

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh dvou životních outsiderů vyprávěný vypravěčem z dynastie Vypravěčů, ale i spousta běžných přemětů. V původní rozhlasové hře oceněné Prix Bohemia uslyšíte Davida Novotného, Tatianu Vilhelmovou nebo Igora Bareše.

Účinkují: David Novotný, Tatiana Vilhelmová, Igor Bareš, Hana Maciuchová, Andrea Elsnerová, Lukáš Hlavica, Kryštof Hádek, Miroslav Etzler, Hana Kofránková, Antonín Molčík, Martin Myšička, Jiří Ornest, Apolena Veldová, Alžběta Tučková, Barbora Kodešová, Marie Tučková, Claudia Mónica Gutiérrez, Vilma Cibulková, Václav Mareš, Bohumila Dolejšová, Štěpánka Pfeiferová
Dramaturgie: Martin Velíšek
Zvuk: Radek Veselý
Hudba: Michal Rataj
Režie: Aleš Vrzák
Natočeno: 2007
Produkce: Dana Reichová

Jiří je nezaměstnaný muž středního věku, trochu uštvaný dobrák,  který sice věří na horoskopy v ženských časopisech, ale jehož laskavost mu nebrání rozpoznávat  podstatné hodnoty.

Ona  je bývala „rosnička“ Andrea, kterou její bohatý přítel poslal na dráhu zpěvačky a která díky jeho obchodním schopnostem získala titul skokanka roku. My ji ale zastihujeme ve zcela jiné situaci: přítelem opuštěnou, žijící v samotě vilky uprostřed satelitního městečka. Vážná nemoc ji navíc donutila hledat hospodyni. A právě o toto místo se přišel ucházet Jiří.

Zvláštní příběh, který vypráví nejen ambiciózní vypravěč z dynastie Vypravěčů, ale také spousta běžných předmětů, může začít. Inscenace Aleše Vrzáka získala cenu na Prix Bohemia.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související