Vražda v hotelu Záhoří. O tragickém osudu německého radiotechnika, který rozzuřil Hitlera

19. únor 2023

Na přelomu let 1934 a 1935 se německý uprchlík, vynikající radiotechnik Rudolf Formis, ukryl v malém hotelu Záhoří v místech nynější Slapské přehrady a z vlastnoručně sestavené rozhlasové stanice vysílal do bývalé vlasti pravidelné protinacistické relace. V lednu 1935 byl vypátrán a na základě tajného ilegálního rozsudku za dramatických okolností zavražděn. V téměř detektivním příběhu o politickém pozadí činu uslyšíte Ladislava Mrkvičku, Jiřího Zahajského a další.

Účinkují: Ladislav Mrkvička, Miloš Hlavica, Pavel Pípal, Bohumil Švarc, Vladimír Kratina, Alois Švehlík, Taťjana Medvecká, Jiří Zahajský, Bohumila Myslíková, Stanislav Oubram, Milan Mach, Jindřich Hinke, Otakar Brousek ml., Miloš Rozhoň a Vlastimil Fišar
Napsal: Václav Pavel Borovička
Dramaturgie: Lea Slámová
Režie: Petr Adler
Natočeno: 1986

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...