Dávám dohromady lidi a všechny ukecám, říká v Toboganu Lucie Bílá

10. duben 2021

Teď už si dovolím být šťastná, říká zpěvačka Lucie Bílá, která v těchto dnech slaví 55. narozeniny. Narozeninový Tobogan moderuje Aleš Cibulka.

„Musím mít pořád nějaký plán,“ svěřuje se Lucie Bílá s tím, jak se vyrovnává s dobou, která zatím nepřeje veřejným vystoupením. Berana v sobě nezapře, v době, kdy nemohla zpívat, zrekonstruovala v Otvovicích restauraci, divadlo, chystá otevřít kadeřnictví a fitness centrum. Také ráda vyrábí šperky a obdarovává nejen své blízké, ale svými andělíčky i pomáhá.

Na pódiu s Petrem Maláskem

V narozeninovém Toboganu i zazpívala, na klavír zpěvačku doprovodil skladatel a klavírista Petr Malásek. Jaké je pro něj spolupracovat s Lucií Bílou? „My se známe od neposlušných tenisek,“ vypráví skladatel. „Je tomu už dvacet let, co se naše cesty protnuly, je to moc fajn. Každý koncert je originál,“ říká Malásek.

Jak vzpomíná zpěvačka na své dětství? „Já jsem se narodila a neměla jsem nožičky v kyčlích. Můj bratr si myslel, že jsem autíčko,“ vypráví s nadhledem. „O to větší jsem bojovník, z ničeho si nic moc nedělám,“ přiznává. Přání připojila i Dagmar Havlová.

Jaké barvy teď nosí na sobě? A jak strávila poslední covidový rok? A co všechno chystá? Jaká byla, když jí bylo pět let?

Související