„Tak jsem hulákala, až mě dali dopředu zpívat sólo.“ Lucie Bílá a Karel Zaňák u Jana Čenského

13. březen 2022

„Kvůli bráchovi jsem se naučila malovat tanky. On mě měl lehce na háku, ale vždycky se mě zastával,“ říká Lucie Bílá, která do pořadu My dva a čas přišla se svým bratrem Karlem Zaňákem. „Kdybych věděl, kolik je to práce, tak bych k ní nenastoupil,“ vtipkuje on. A co by Lucie Bílá přála začínajícím zpěvákům?

„Já nechávala věcem volný průběh, on je měl promyšlené. Je to můj maják v moři. Bratr funguje vždycky,“ vysekla mu Lucie Bílá ve studiu Dvojky poklonu.

„Pamatuji, jak doma pořád dokola zpívala Černé oči, jděte spát. Já zavíral dvoje dveře. Dneska se rád nostalgicky vracím ke starý věcem,“ dodává Karel Zaňák.

Podniká v polygrafii a sestře se stará o smlouvy a sponzory. „Když ke mně nastoupil, tak říkal: Kdybych věděl, že je to tolik práce, tak bych šel radši do dolů.“

Začínajícím zpěvákům bych přála čas

„Ve škole jsme měli fantastickou ředitelku Alenu Krejzovou. Dodnes chodí na všechny moje koncerty a v kulturáku má na všechno volný vstup. Já ve školním sboru tak hulákala, že mě strčili dopředu a zpívala jsem sólo,“ vzpomíná na své začátky Lucie Bílá.

A co by přála začínajícím zpěvákům? „Čas. Já ho měla. Nebylo to tak zrychlené. Šest let se mi nedařilo. Pak se to zlomilo. Ale za těch šest let jsem ráda, protože mě to posílilo.“

Jak se seznámila se svým partnerem Radkem? Na co si s bratrem jako malí hráli? Jaká vystoupení ji čekají?

autoři: Jan Čenský , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.