Daří se odbourávat předsudky spojované se stářím? Odpovídá Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb

23. leden 2022

S jakými plány a ambicemi přijal funkci předsedy Rady Global Aging Network, celosvětové organizace, která spojuje poskytovatele péče a podpory pro seniory?

Jak si naše sociální služby vedou v porovnání se světem? Co do péče o seniory přinášejí moderní technologie a mohou nahradit zaměstnance? Je o práci v sociálních službách zájem? Co do téhle oblasti přivedlo absolventa hotelové školy Jiřího Horeckého?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.