Dalibor Gondík: Vypadnutí ve StarDance mě mrzí. Kvůli tomu, že už si nezatancuju

28. listopad 2018

Nabídku na účinkování v soutěži nejdřív odmítl. Teď lituje, že minulý týden vypadl. Jak se ale zdá, odešel tanečním krokem.

Se svou taneční partnerkou Alicí Stodůlkovou nejdřív udělal dohodu. „Řekl jsem jí: Já žádnej komik nejsem, nikdy jsem to neuměl, žádný šaškárny vymejšlet nebudem, já se pokusím tančit.“ A tančil. „Mě to chytlo,“ přiznává bez okolků.

Dalibor Gondík

„Mezi námi s Alicí vzniklo velmi silný pouto. Lidský, ale i profesní. Strašně jsme si padli do noty a rozumíme si,“ popisuje. „To, že jsme vypadli, mě ve výsledku mrzelo kvůli tomu, že už si nezatancuju ty další tance. Rumbu, valčík nebo slowfox. I když bych to třeba ani nezvládl tak dokonale.“

Kolik času ho účinkování v pořadu StarDance stálo? Kde ho můžete vidět tančit dnes? V kterých divadlech hraje? Který tanec považuje za nejhorší? Je manuálně zručný? A jaké měl v dětství vztahy se sestrou?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.