Co by se stalo s naší společností, kdyby nedošlo v srpnu 1968 k vojenské invazi? Zamýšlí se historik a politolog Jan Květina
Čím je pro historika 21. srpen 1968? Byl termín „socialismus s lidskou tváří“ především dobrá marketingová značka? Co by se stalo s naší společností, kdyby nedošlo v srpnu 1968 k vojenské invazi? V čem byla reakce československé veřejnosti na srpnovou okupaci specifická? Liší se československé jaro 1968 od západního hnutí toho roku? Měl podle historika a politologa Jana Květiny československý obrodný proces význam pro další vývoj zemí východního bloku?
Související
-
Rok 1968 mi obrátil život naruby: Tak tady vám ji vedu, soudruzi! Příběh Evy Kantůrkové
Člověk nedovede domyslet převratné události v ten okamžik, kdy se stanou, ale až zpětně, říká spisovatelka Eva Kantůrková.
-
Rok 1968 mi obrátil život naruby: Vinaři jsou všichni stejní. Příběh Milana Ráčka
Coby kamenem dohodil od českých hranic, v dolnorakouské vesnici Sitzendorf, bydlí ve starobylém domě manželé Milan a Irena Ráčkovi. Sousedé je nejspíš považují za Rakušany.
-
Funebráci z Břevnova. Dokument o bigbítové kapele, do jejíhož osudu zasáhla okupace v srpnu 1968
Undertakers. Funebráci. Zapomenutá pražská bigbítová kapela. Začínala ve zlatých 60. letech. Její vznik inspirovali Rolling Stones, ale taky Rádio Luxemburg.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka