Přinese vítězství v právní při vždy štěstí? Odpovídá advokátka Veronika Sluka
Dá se i strohé právo dělat srdcem? Přinese vítězství v právní při vždy štěstí? Co by měl každý člověk vědět o svých právech a povinnostech? Co je to svéprávnost? Má ji v určité míře například i šestileté dítě? Je dobré řešit včas dopad úbytku duševních sil našeho blízkého? Nacházíme v životě vhodná slova, nebo nám to častěji nejde? Může slovo změnit svět? Je soudní jednání tak trochu hra? Mají něco společného šachy a právo?
Související
-
Hana Potměšilová z organizace Revenium. S jakými předsudky se lidé s handicapem setkávají?
Měli její prarodiče podíl na tom, že se začala zajímat o lidi s handicapem? S jakými předsudky se tito lidé setkávají při hledání práce a jsou dostatečně sebevědomí?
-
Jak přišel Dobrý anděl na svět, prozradí zakladatel Petr Sýkora a ředitelka Šárka Procházková
Jak Dobrý anděl přišel na svět? Je pro nadaci, která pomáhá rodinám v tíživé situaci, důležitý systém? Co pro Dobré anděly znamená radost, respekt a odvaha?
-
Veronika Kamenská, z iniciativy Nepanikař. Proč mladí hledají pomoc spíš v mobilu než u blízkých?
Kde se zrodil nápad pomáhat lidem v těžkých psychických stavech pomocí mobilní aplikace? Proč řada mladých hledá pomoc spíš v mobilu než u blízkých?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.