Co se stalo, než šel Joska vrátky. Vyprávění Václava Čtvrtka s lidovými písničkami

4. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy děvče a chlapec

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Premiéra pohádky Václava Čtvrtka, kterou napsal na motivy lidových písní. Připomeňte si 110. výročí narození významného autora, který pro rozhlas napsal mnoho příběhů. Poslouchejte měsíc po odvysílání na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Účinkují: Filip Kaňkovský, Veronika Lazorčáková, Klára Sedláčková-Oltová, Martina Hudečková, Zdeněk Velen, Dana Černá, Jakub Svojanovský, Pavel Čeněk Vaculík, David Krchňavý, Viktor Kuzník, Lubor Šplíchal, Libor Vacek, Pavel Kasza, Eva Přibylová a další.
Připravil: Tomáš Končinský
Napsal: Václav Čtvrtek
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Hudba: Matěj Kroupa
Režie: Lukáš Hlavica
Premiéra: 4. 4. 2021

I když jde v pohádce nevinné dívce Josefce o život, nechybí vyprávění nadhled ani lehkost. Poťouchlá divoženka se Josefce mstí za to, že s ní mládenec Joska nechtěl tancovat v lese při měsíčku.

Navíc se k zlému kouzlu nadpřirozené bytosti přidá ještě lidská nespravedlnost, hloupost a touha po moci nenasytné starostovy ženy. Podobně jako pro jiné pohádky, nechal se i pro tuto Václav Čtvrtek vzdáleně inspirovat historickými událostmi, v tomto případě odsuzováním a upalováním čarodějnic.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související