Co máme společného s lidojedy? Nový podcast o tom, že člověk může být člověkem na tisíc způsobů
Věděli jste, že Papuánci milují vepřové stejně jako my Češi? A dokonce, že kdo u nich vlastní více prasat, ten je váženější! Znalci etnik a kultur z celého světa Martin Rychlík a Martin Soukup vás provedou různými společnostmi a ukážou vám zvyky sice rozličné, ale v něčem si podobné, a vlastně lidské. A tak zjistíme, jak amazonské kmeny dělají trofejní hlavy zvané tsantsy, poslechneme si hudbu australských domorodců a dojde i na moravskou zabijačku.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
Člověčiny aneb Svět lidských fenoménů. Poslouchejte nově od 4. ledna
Vydejte se s námi na pomyslnou cestu kolem světa s novým podcastem Člověčiny.
-
Svět je pestrý. Je důležité připomínat, co lidi spojuje, říká etnolog Martin Rychlík
Za knihu Dějiny lidí dostal cenu Magnesia Litera. Které lidské odlišnosti ho nejvíce fascinují a je něco, v čem se nelišíme vůbec? A proč je v knize tak důležité číslo 73?
-
Nová Guinea je pro mě laboratoří. Jezdím si tam pro nová témata, uvádí kulturní antropolog
Vtip a humor patří k lidství. „Jeden Papuánec mi vyprávěl hned několik vtipů, ale nezasmál jsem se. Zato na pohádce už jsme se tzv. potkali,“ vypráví kulturní antropolog.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.