Co dělá Sabina Slonková, když nenovinaří? „Ráda vařím. Děti jsem dnes ale odbyla pudinkem“
Investigativní novinářka Sabina Slonková je ženou, kterou v životě jen tak něco nevystraší. Vyrovnala se tím, že na ni byla objednaná vražda, žije dál a stará se o děti.
„Dodnes mi to přijde absolutně absurdní,“ vzpomíná Sabina Slonková na den, kdy se od policie dozvěděla, že má být zavražděna na objednávku. „Tím se buď necháte strávit a zničí vás to, nebo to překousnete. A já se nerada vzdávám. Řekla jsem si, že se zlomit nenechám,“ přiznává v pořadu Blízká setkání Terezy Kostkové.
Vařit pro tři děti
Dnes žije normálním životem a stará se o rodinu. „Vařím ráda všechno a hodně. Doma to všechno snědí a zatím žádné reklamace nechodí. K snídani jsem dnes dělala toasty a další děti jsem odbyla pudingem.“ Má tři děti ve věku od studenta na univerzitě po předškoláka. „Musím říct, že z mého pohledu je to ideální kombinace.“
Miluju lyže
Proč počítá při své práci s policejními výslechy? Od koho se dozvěděla, že je na ni objednaná vražda? Jaké knížky měla ráda jako malá? Považuje se za dobrou kuchařku?
Související
-
Sabina Slonková: Nerada se ukazuju a dávám rozhovory. Je lepší, když jsem skrytá za písmenky
Karel Srba si objednal její vraždu. Skončila u soudu, protože odmítla prozradit zdroj svých informací. Otevřeně hovoří o tajných vztazích v politice.
-
Světlana Witowská: Novinařina je nejsvobodnější povolání, které znám
Na začátku roku si udělala velké jméno při moderování debaty před druhým kolem prezidentských voleb. Dnes už uvádí hlavní zpravodajskou relaci České televize a je t...
-
Josef Šlerka: Investigativní novináři budou hrát v budoucnu čím dál větší roli
Na Slovensku se řeší vražda Jána Kuciaka, investigativního novináře. Přesto slovenští vládní politici ve svém tlaku na žurnalisty nepolevili, spíš naopak.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.