Chtěl jsem vzdát hold všem ženám, které mi v životě pomohly, vyznává se fotograf Robert Vano
Proslavil se zejména fotkami mužů. Svoji poslední výstavu ale zaměřil na ženy. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
„Dostal jsem nabídku, abych udělal výstavu v Palladiu. Šel jsem se tam podívat a všude jsem potkával samé ženy. Cestou mě napadlo, že z toho udělám výstavu, protože ženy se sem hodí,“vysvětluje fotograf Robert Vano.
„Chtěl jsem tím vzdát hold všem ženám, které mi v životě pomohly dělat to, co mám rád a všechno to nějak přežít,“ vypráví s úsměvem Robert Vano. „Je to taková moje poklona a vzniklo sto obrazů žen. Jsou tam snímky od roku 1968 až do dnešní doby,“ popisuje v Blízkých setkáních.
Litoval svojí emigrace? Kdo mu pomohl zvládnout drogovou závislost? A co vaří?
Související
-
„Stará drobná paní. Nepoznal jsem ji.“ Robert Vano líčil i Marlene Dietrich
Na DAMU mě nevzali, protože jsem měl maďarský přízvuk. Teď mám anglický, protože jsem většinu života prožil v USA, říká známý fotograf Robert Vano.
-
Když fotím portréty, musím toho člověka opravdu poznat, vypráví filmový fotograf Jan Kuděla
„Herci si mě zvali domů na portréty, musel jsem je vidět v jejich přirozeném prostředí,“ přibližuje svou profesi fotograf a producent Jan Kuděla v Blízkých setkáních.
-
Baví mě být u toho, říká fotograf Herbert Slavík
Proč tak rád fotografuje důležité a významné události? Jak se jako mladý fotograf dostal ještě před revolucí do Říma na svatořečení Anežky České?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.