Chtěl jsem běhat s lvíčkem na prsou, přiznává Jan Čenský v Toboganu

24. duben 2021

Herec a moderátor Dvojky Jan Čenský slaví v těchto dnech šedesátiny a byl hostem sobotního Toboganu. Popřát přišli princezna z pohádky Princové jsou na draka Ivana Andrlová a kamarád a kolega z fotbalového klubu Amfora Petr Salava. Moderuje Aleš Cibulka. 

Když stárne muž, tak stárne jako Sean Connery. Tak začíná sobotní Tobogan s oslavencem Janem Čenským, který 1. května slaví šedesáté narozeniny.

Jan Čenský, Ivana Andrlová, Petr Salava a Aleš Cibulka v Toboganu

Herec, který na Dvojce uvádí pořad My dva a čas, se rád toulá po horách, medituje, chodí a čte. Jako kluk si přál sportem reprezentovat: „Ano, chtěl jsem běhat s lvíčkem na prsou.“ Co by si přál k narozeninám? „Zdraví,“ přiznává bez váhání Aleši Cibulkovi. 

Princ a princezna z pohádky Princové jsou na draka

Ivana Andrlová přinesla do Toboganu Janu Čenskému jako dárek pánskou květinu, což je aranžmá s klobásami. Potkali se při natáčení pohádky Princové jsou na draka, kterou dodnes milují diváci všech generací.  

Petr Salava přinesl tlakoměr a tablety proti bolesti

„Tady máš kombinaci víno, ženy a zpěv,“ popřál kamarád a kolega z Amfory Petr Salava a přinesl jako dárek balíček, kde nechyběl tlakoměr a tabletky proti bolesti. V Toboganu zavzpomínali na dražbu dresu Lukáše Pollerta, který vydražila Jiřina Bohdalová.   

Soutěžte s Toboganem

Dnešní soutěžní otázka zní: Kolik zemí s fotbalovým klubem Amfora Jan Čenský procestoval? Odpovědi pište na tobogan@rozhlas.cz

Co prohlásil oslavenec v časopisu Kino před 40 lety? Co všechno Jan Čenský zažil s Amforou? Byla Ivana Anderlová partnerkou Jana Čenského? Které písničky má moderátor nejraději? Hraje Čenský pro děti? 

autor: mka
Spustit audio

Související