Miroslav Donutil slaví v Toboganu. Historky přidávají i Simona Stašová a Karel Vágner

13. únor 2021

V Toboganu se sešli herečka a kamarádka Simona Stašová, hudebník Karel Vágner a umělecký šéf Městských divadel pražských Michal Dočekal, aby popřáli oslavenci Miroslavu Donutilovi k jeho sedmdesátinám. Moderuje Aleš Cibulka. 

Vybrat dárek k narozeninám Miroslava Donutila nebylo snadné. „Na ryby a na houby,“ poradil syn Martin Aleši Cibulkovi. Herec dostal dvě balení koření a otázku, jaké je oslavit tak významné jubileum. 

„Ta směsice pocitů je půvabná. Pocit pýchy, radosti, zadostiučinění,“ přiznal oslavenec v úvodu Toboganu.   

Proč je Simona Stašová „druhá stará“? Jaký je Miroslav Donutil kamarád? Věděli jste, že Donutil má se Stašovou společné dítě? Kterou písničku vybral Karel Vágner a kolik natočili společných desek? Co spojuje herce s uměleckým šéfem Městských divadel pražských? 

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová