Cestovatel vyráží do světa, první zastávka: Kanárské ostrovy. Ty nabízí moře, pláže, hory i středomořské jídlo
Reportér Petr Vavrouška se vydal na ostrov Tenerife, který patří ke Španělsku. Podle statistik je tato země jedním z oblíbených prázdninových cílů českých turistů. Nabízí vlastně všechno, co od dovolené můžete čekat – moře, pláže, hory, středomořské jídlo a mnoho atrakcí. A přesně takové možnosti má i samotný ostrov Tenerife – největší ze sedmi ostrovů „Kanárů“.
Kreativní producent: Lukáš Sapík
Češi si ho oblíbili natolik, že se tam stovky z nich přestěhovali a trvale tam žijí. Některé z nich Petr Vavrouška s mikrofonem navštívil a nechal si od nich poradit, jak si ostrov, jehož dominantou je spící sopka Pico del Teide, nejlépe procestovat. Petr se lanovkou dostal téměř na vrchol sopky, do víc než 3000 metrů nad mořem. Pro posluchačstvo ale prozkoumal i místní pláže a gastronomii.
Tenerife leží nedaleko severozápadního pobřeží Afriky, díky čemuž má celoročně stálé podnebí. Za sluncem a mořem tam proto můžete vyrazit i mimo prázdninovou sezonu.
V bonusech k první epizodě Cestovatele najdete například rozhovor Petra Vavroušky s Petrem Horkým, cestovatelskou kuchařku a slovníček základních pojmů ve španělštině.
Související
-
Tak trochu jiné moře. Cestovatel se vydal k Baltu, do Wroclawi i do Varšavy
Dlouhé široké pláže nabízí nejenom řada středomořských destinací, ale taky Polsko. Nevěříte? Přesvědčí vás o tom letní cestovatel Dvojky Petr Vavrouška.
-
Cestovatel v Egyptě. Jak si užil Luxor, plavbu po Nilu a potápění u korálového útesu?
Cestovatel Petr Vavrouška zažil v Egyptě mnohá „poprvé“! Poprvé v životě jel na dovolenou s cestovní kanceláří, poprvé se projel na čtyřkolkách pouští.
-
Cestovatel v Maďarsku. Proč v Segedínu nedostal segedínský guláš? A za čím se vydal do Tokaje?
Petr Vavrouška to tentokrát neměl moc daleko. Jeho cílem bylo Maďarsko a svůj výlet zahájil v hlavním městě Budapešti. V dalším díle se naučíte vařit rybí polévku halászlé.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.