Cestovatel prozkoumal Maďarsko, segedínský guláš ale v Segedínu nedostal

6. červenec 2024

Cestovatel Petr Vavrouška to tentokrát neměl moc daleko. Ze Zlína, kde žije, mu cesta trvala zhruba stejně, jako by se vydal do Prahy – zhruba 300 kilometrů. Cílem jeho další výpravy bylo Maďarsko a svůj výlet zahájil v hlavním městě Budapešti. V dalším díle Cestovatele tak můžete zažít atmosféru starých budapešťských kaváren, jízdu metrem, které je nestarší v kontinentální Evropě, nebo se naučíte vařit typickou maďarskou rybí polévku halászlé.

Připravil: Petr Vavrouška
Dramaturgie: Marek Mojžíšek
Premiéra: 6. 7. 2024
Spolupráce: Petr Horký
Kreativní producent: Lukáš Sapík

Maďarsko bylo ještě před pár lety českými turisty celkem opomíjené, v posledních letech se ale opět dostává mezi žádané lokality a my postupně zjišťujeme, že tahle země nabízí mnohem víc než jenom Balaton nebo termální lázně. Těm se Petr, jako cestovatel, pro kterého je Maďarsko dobře známou zemí, tentokrát vyhnul a raději se vydal do Tokaje, ochutnat místní vyhlášené víno.

Navštívil taky Segedín a vy se dozvíte, proč v tomto městě na jihu Maďarska nepovažují segedínský guláš za svoji specialitu. V bonusech ke druhé epizodě Cestovatele najdete rozhovor Petra Vavroušky s Petrem Horkým a také cestovatelskou kuchařku.

Spustit audio

Související