Bulvár může společnost posunout dál, tvrdí Jindřich Šídlo
Šťastné pondělí může dnes mít bulvár. Poslechněte si, co o něm řekl novinář a komentátor Jindřich Šídlo moderátorce Tereze Kostkové v pořadu Blízká setkání na Dvojce.
„Myslím, že bulvár číst nemusíme, ale je dobré mu rozumět, protože, ať se nám to líbí nebo ne, on tu společnost ovlivňuje,“ uvažuje v pořadu Dvojky novinář Jindřich Šídlo. „Spousta lidí bulvár čte, jen se k tomu nepřiznává.“
„Říkám svým studentům, že bulváru je třeba rozumět a neopovrhovat jím. Snažte se pochopit, jakou roli má ve společnosti. Kdo před třemi lety četl Daily Mail jako já, asi nebyl úplně překvapený náladami, které vedly k brexitu. Někdy je bulvár sprostý, ale občas může posunout společnost dál.“
Jak Šídlův satirický pořad Šťastné pondělí vnímá jeho kameraman? Jak se Jindřich Šídlo dostal na stáž do britských Timesů?
Související
-
Basbarytonista Adam Plachetka: U nás má sláva jinou dimenzi a pro bulvár jsme nezajímaví
Je mu 30 let, je stálým členem Vídeňské státní opery a už stihl debutovat v Covent Garden, La Scale i Metropolitní opeře. Adam Plachetka se ze slávy nezbláznil.
-
Andrea Sedláčková napsala knihu o bulváru. „Co se tady děje...
Známá filmová režisérka žijící ve Francii ve své knize vychází z příběhů kamarádů-herců. „Mluvila jsem s nimi třeba o tom, jak takový soud s bulvárem probíhá a proč...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.