Bulvár může společnost posunout dál, tvrdí Jindřich Šídlo

4. březen 2019

Šťastné pondělí může dnes mít bulvár. Poslechněte si, co o něm řekl novinář a komentátor Jindřich Šídlo moderátorce Tereze Kostkové v pořadu Blízká setkání na Dvojce.

„Myslím, že bulvár číst nemusíme, ale je dobré mu rozumět, protože, ať se nám to líbí nebo ne, on tu společnost ovlivňuje,“ uvažuje v pořadu Dvojky novinář Jindřich Šídlo. „Spousta lidí bulvár čte, jen se k tomu nepřiznává.“

„Říkám svým studentům, že bulváru je třeba rozumět a neopovrhovat jím. Snažte se pochopit, jakou roli má ve společnosti. Kdo před třemi lety četl Daily Mail jako já, asi nebyl úplně překvapený náladami, které vedly k brexitu. Někdy je bulvár sprostý, ale občas může posunout společnost dál.“

Jak Šídlův satirický pořad Šťastné pondělí vnímá jeho kameraman? Jak se Jindřich Šídlo dostal na stáž do britských Timesů?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.