Bohnický hřbitov bláznů. Ponuré místo s tajemnou atmosférou, kde stromy připomínají katedrálu

17. červenec 2021

S Václavem Žmolíkem se vydáme na jedno z nejděsivějších míst v Česku, na takzvaný hřbitov bláznů v pražských Bohnicích. Po celé léto můžete poslouchat tipy na výlety po tajemných místech v pořadu Po strašidelném Česku.   

Václav Žmolík se vydal na tajemné místo blízko Psychiatrické léčebny v Bohnicích, na takzvaný hřbitov bláznů.

Čtěte také

Průvodcem mu byl místostarosta Prahy 8 Jiří Vítek, který zajistil, že hřbitov, který dřív připomínal skládku, je dnes uklizený. „Je to tajemné místo, líbí se mi, že stromy tvoří jakoby katedrálu,“ přibližuje.   

Zdejší děsivá lokalita se stala i dějištěm dalšího dílu Strašidelných povídek s názvem Návrat. Autorkou je držitelka prestižní ceny Magnesia Litera. „Neprve jsem se žánru hororu bála, ale Bohnice znám, chodila jsem na toto ponuré místo s rodiči na fialky,“ popisuje autorka povídky.

autoři: Václav Žmolík , juk

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.