Bohnický hřbitov bláznů. Ponuré místo s tajemnou atmosférou, kde stromy připomínají katedrálu

17. červenec 2021

S Václavem Žmolíkem se vydáme na jedno z nejděsivějších míst v Česku, na takzvaný hřbitov bláznů v pražských Bohnicích. Po celé léto můžete poslouchat tipy na výlety po tajemných místech v pořadu Po strašidelném Česku.   

Václav Žmolík se vydal na tajemné místo blízko Psychiatrické léčebny v Bohnicích, na takzvaný hřbitov bláznů.

Čtěte také

Průvodcem mu byl místostarosta Prahy 8 Jiří Vítek, který zajistil, že hřbitov, který dřív připomínal skládku, je dnes uklizený. „Je to tajemné místo, líbí se mi, že stromy tvoří jakoby katedrálu,“ přibližuje.   

Zdejší děsivá lokalita se stala i dějištěm dalšího dílu Strašidelných povídek s názvem Návrat. Autorkou je držitelka prestižní ceny Magnesia Litera. „Neprve jsem se žánru hororu bála, ale Bohnice znám, chodila jsem na toto ponuré místo s rodiči na fialky,“ popisuje autorka povídky.

autoři: Václav Žmolík , juk

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová