„Během diety jsem zjistila, že nemůžu být bez řízku a salátu.“ Omeletky Haliny Pawlowské

13. srpen 2022

Omeletky jsou naplněné závislostí. Halina Pawlowská by se chtěla zbavit závislosti na jídle. Na jídlo myslím proto, že nechci jíst, že pořád držím diety. Jednou jsem byla v krizi, a řekla příteli: „Neřekl bys mně ta dvě krásná slovíčka?“ Nezaváhal ani vteřinu a řekl: „Řízek! Salát!“ V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Jany Emlerové Matky, do pozoru! Svoji povídku Můj strašně tlustej život nabídne Halina Pawlowská a přidá i recept na sněhový koláč s rybízem.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová