Audrey Hepburn. Muži po ní toužili a ženy ji obdivovaly

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Audrey Hepburn

Jestli někomu přísluší označení „módní ikona“, je to Audrey Hepburn. Přesto se sama sobě nikdy nelíbila. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas. Napsala Denisa Hrnčířová.

Její talent byl nesporný. Přestože získala bezpočet hereckých ocenění, na každém natáčení byla vystresovaná z obav, že nepodá dobrý výkon.

Zdraví jí podlomil hladomor v Holandsku

03113980.jpeg

Zvláštní charisma, které vyzařovala, bylo možná dáno jejím šlechtickým původem, extrémně útlá postava zase útrapami v dětství. Jako válečné dítě zažila v okupovaném Holandsku hladomor, který jí podlomil zdraví. Tuto zkušenost si pamatovala a svojí pozdější slávu se snažila využít k pomoci dětem v nouzi.

Její humanitární činnost je stejně známá, jako její filmy. Ženy po celém světě se ji snaží napodobit i po téměř 70 letech. Sama říkala: „Chcete vypadat jako já? To je přece strašně jednoduché. Kupte si velké černé brýle, úplně obyčejné „malé černé“ a obujte baleríny.“ Ach Audrey, kéž by to bylo tak lehké...

Další Příběhy z kalendáře budou patřit nejslavnější koncertní síni světa.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související