Audrey Hepburn. Muži po ní toužili a ženy ji obdivovaly

Jestli někomu přísluší označení „módní ikona“, je to Audrey Hepburn. Přesto se sama sobě nikdy nelíbila. Její talent byl nesporný. I když získala bezpočet hereckých ocenění, na každém natáčení byla vystresovaná, že nepodá dobrý výkon. Zvláštní charisma, které vyzařovala, bylo možná dáno jejím šlechtickým původem. Extrémně útlá postava zase útrapami v dětství. Narodila se 4. května 1929.

Jako válečné dítě zažila v okupovaném Holandsku hladomor, který jí podlomil zdraví. Její zkušenost jí nejspíš přiměla využít svou slávu k pomoci dětem v nouzi. Její humanitární činnost je stejně známá, jako její filmy.

Ženy po celém světě se ji snaží napodobit i po téměř 70 letech. Sama říkala: „Chcete vypadat jako já? To je přece strašně jednoduché. Kupte si velké černé brýle, úplně obyčejné malé černé a obujte baleríny.“ Ach Audrey, kéž by to bylo tak lehké...

Audrey Hepburn

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Denisa Hrnčířová
Spustit audio

Související