Grace Kellyová. Hollywoodská hvězda, která se stala skutečnou princeznou

12. listopad 2021

Její talent ji katapultoval mezi nejlepší herečky Hollywoodu – jako jedna z nejmladších vůbec získala Oskara. A její krása ji zase vynesla až na trůn. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Její talent ji katapultoval mezi nejlepší herečky Hollywoodu. Jako jedna z nejmladších vůbec získala Oskara. A její krása ji zase vynesla až na trůn. Ne jen filmový, ale skutečný.

Okouzlila monackého knížete Rainiera, a byla z toho láska jako trám. Anebo to bylo jinak? Byla láska Rainiera ke Grace Kellyové romance jako z pohádky, anebo byl za vším kalkul a zamilovaný pár vše hrál jen před kamerami? Chcete-li se o monacké kněžně dozvědět více, poslechněte si dnešní příběhy z kalendáře.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Denisa Hrnčířová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.