Attilův hrob a napálený Adolf Hitler

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Attila na minci

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Patří mezi nejhledanější hroby historie. Podobně jako třeba hroby Čingischána, Kleopatry či Wolfganga Amadea Mozarta. Řeč je o místě, kde naposledy spočinul Attila. Obávaný válečník, jehož životní dráhu provázely nekonečné potoky krve.

Autor: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsölhofer
Premiéra: 31. 5. 2021

Attilův hrob – údajně naplněný pokladem nevyčíslitelné ceny a mystickými předměty, s jejíchž pomocí lze údajně ovládnout svět – hledají badatelé po celém světě. Včetně naší země.

Jak souvisí Attila s Adolfem Hitlerem?

Attilův hrob je spojen s mnohými dramatickými příběhy. Jeden takový, jemuž je věnován 436. díl našeho cyklu, se odehrál v Rakousku a nezanedbatelnou roli tu sehrál Adolf Hitler.

V pořadu citujeme z knihy Cesty za oponu času, z Obecné kroniky čili z vypravování o národech vzdálených od Josefa Laciny, z knihy Josefa Glückselika Podvedená věda a z knihy Miloše Jesenského Vyslanec z temnot.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.