Albert Einstein. Nejznámější, nejvlivnější a také nejrozpornější vědec dvacátého století

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Albert Einstein

Albert Einstein nosil dlouhé vlasy už desetiletí před vznikem hnutí hippies. Zato nikdy nenosil ponožky, nevzal si je dokonce ani na přebírání Nobelovy ceny. Napsal Petr Stančík. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Vyplazoval jazyk na fotografy od novin stejně drze jako na klasickou newtonovskou fyziku. Miloval hudbu a zahrál si na housle v doprovodu Alberta Schweitzera či Maxe Broda. Jeho objevy a myšlenkové experimenty přinesly vědě teorii relativity a kvantovou mechaniku - dvě hlavní fyzikální teorie vesmíru, dodnes nepřekonané a přitom vzájemně neslučitelné.

Albert Einstein žil i v Praze. Sice tu pobyl jen necelé dva roky, zato měl pracovnu s výhledem na blázinec v Kateřinkách a stihl se seznámit s Franzem Kafkou. V Praze se po něm jmenuje i jedna ulice, kde ovšem Einstein nikdy nebyl.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit princezně, která byla nejfotografovanější osobou světa.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související