9 mýtů o financích aneb Když banka nepůjčí

3. srpen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Když banka nepůjčí..., č. 4

Každý z nás se může dostat do situace, kdy si potřebuje půjčit. Existují však dobré a špatné půjčky a také féroví i neféroví věřitelé. Jak je prokouknout a jak na dluhy vyzrát?

Stačí jediná špatná půjčka, abychom se ocitli v dluhové pasti a místo abychom něco získali, mnohem víc ztratíme. Někdy úplně všechno. Lidé si obvykle půjčují na věci, které nutně potřebují, ale také jenom proto, že si chtějí dopřát určitý luxus, který by si jinak nemohli dovolit. A to je právě situce, kdy se lidé dostávají do problémů.

Mýtus 4: Krátkodobá půjčka je levná

Nebezpečné jsou krátkodobé půjčky do 1 měsíce. Mají často obrovské RPSN (viz slovníček). Lidé ale nepřemýšlí v procentech, ale v absolutních částkách, proto jim nepřijde divné, že např. za půjčku 3000 Kč zaplatí 600 Kč navíc. Pokud by to bylo na 1 rok, tak by to sice také nebylo málo, ale toto je za měsíc! Na co a jak si půjčit? (Odpovědi poslouchejte v audiozáznamu pořadu nebo ve videu.)

NAŠE SOUTĚŽ

Otázka č. 4:
Na co byste si nikdy nepůjčili a na co ano?

Soutěžní pravidla

Každý týden zveřejníme novou soutěžní otázku. Správnou odpověď odešlete do týdne po našem čtvrtečním vysílání! Odpovídat můžete přímo v našem formuláři, nebo si otázku vytisknout a poslat klasickou poštou na adresu Český rozhlas Dvojka, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2. (Počítejte ale s prodlením, které má pošta na doručení!) Třetí možností je formulář nascanovat a poslat mailem na adresu odpoledne@rozhlas.cz. Odpovědi označte zkratkou 9M (tedy 9 mýtů o financích).

Čtěte také

Taky můžete nakreslit komiks, natočit krátké (maximálně tříminutové video)! To ale musíte vložit na svůj youtube nebo facebook a poslat jen odkaz (najdete přímo ve formuláři).

Co můžete vyhrát?

Ze správných odpovědí vybereme každý týden 3 z vás! A co můžete vyhrát? Cenou je knižní set Prima život. A ten, kdo se bude chtít zapojit i do velkého finále na konci léta, může si stáhnout soutěžní arch a všech devět odpovědí poslat najednou (výše uvedeným způsobem).

Deset finalistů pak v polovině září pozveme na osobní setkání s hosty pořadu, a nejen to. Soutěž se dále řídí Pravidly soutěží Českého rozhlasu Dvojky.

Spustit audio