Zuzana Navarová. Každý probíhající okamžik je můj cíl

Zuzana Navarová se narodila 18. června 1959 do muzikantské rodiny, tatínek byl hudebním redaktorem Československého rozhlasu. Do své umělecké dráhy si ale nikým mluvit nedala, byla ve své tvorbě naprosto svobodná. Osobitá. V životě uzavřená, tajemná, mnohdy sarkastická, mezi blízkými přáteli upřímná, otevřená a veselá. V hudbě ji inspirovaly rozmanité kultury a žánry od folku, cikánské muziky přes jazz až k latinskoamerickým rytmům.

Měla ráda polévky, čaje, výlety s dalekohledem, kompasem a přírodovědným atlasem. Začínala s kapelou Nerez, na práh hudebního nebe ji doprovodila skupina Koa. Zemřela předčasně v prosinci 2004.

Další Příběhy z kalendáře poslouchejte online na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.