Zločin na Císařské louce

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hříšní lidé města pražského: Jaroslav Marvan jako rada Vacátko a František Filipovský jako inspektor Mrázek
0:00
/
0:00

Jedno nedělní listopadové ráno roku 1929 vylovil převozník Karel Krupička z Vltavy u vorového přístavu na Zlíchově podezřelou kombinaci předmětů – rozštípané dříví, velkou pokladní knihu a části ženských šatů. Všechno se zřetelnými stopami krve.

Neobvyklý nález si policisté v čele s radou Vaňáskem dali rychle do souvislosti s hlášením o nezvěstné mladé účetní ze Smíchova.

Detektivové Josef Vaňásek a František Dlask

Třiadvacetiletá Ludmila Grujbarová měla sobotní službu v dřevařské firmě Křižan a spol., kde pracovala už dva roky. Spolubydlící Marii ujistila, že se vrátí jako obvykle kolem půl sedmé večer. Když nedorazila ani v neděli ráno, přepadl 20letou Majku strach.

Ludmila byla hezké, milé a spořádané děvče, po nocích se nikdy netoulala. Neměla milence ani žádnou známost. Kriminalisté proto hned zamířili do areálu Křižanovy firmy u Vltavy, kde v dřevěném domku objevili další stopy krve. Z pokladny navíc zmizelo asi 5000 korun. Po těle nebohé účetní Ludmily však jako by se zem slehla….

Účinkují: Marek Lambora, Ivan Řezáč, Michal Zelenka, Jan Novotný, Markéta Hausnerová, Marta Falvey Sovová, Jitka Jirsová, Zuzana Slavíková-Čisáriková

Komentář: policejní historik Miloš Vaněček

Scénář: Jitka Škápíková

Režie: Dimitrij Dudík

Režie ozvučení: Petr Šplíchal

Zvukový mistr: Radek Veselý

Autorka projektu: Bronislava Janečková

Premiéra: 6. 11. 2019

autoři: Jitka Škápíková , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...