Ženy pod křížem. Stanislav Motl odhaluje skutečné pozadí románu a filmu Horalka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rodina klade květiny na hrob neznámého britského vojáka, který padl v bitvě o Monte Cassino

Celé roky patřily k utajovaným obětem druhé světové války. Některé z nich dosud ještě žijí... Poslouchejte do pondělí 28. září 2020.

Autor: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsölhofer
Premiéra: 31. 8. 2020

Bylo jim souzeno, aby na vlastní kůži prožily to nejhlubší ponížení, které může žena prožít. Pokud válku přežily, musely až do konce svých dnů žít s hlubokými šrámy na duši. Bolest těchto žen nemizí ani dnes. Je všudypřítomná. Zůstává tu s námi. Jako memento. Jako obžaloba.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...