Zdeněk Svěrák: Kolo se zlatými ráfky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zdeněk Svěrák

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

V pohádkové satiře na poměry 80. let uslyšíte Josefa Kemra, Karla Heřmánka, Jiřího Langmajera, Borise Rösnera a další. Včetně autora. Poslouchejte do úterý 8. ledna 2019.

Je to divné království. Je šlapací, tiché, nikdo v něm nesmí nahlas říct, co si myslí. Jinak ho čeká vězení. Nepřipomíná vám to něco? Jestli ano, nepřekvapí vás, že pohádka Zdeňka Svěráka byla v 80. letech, kdy vznikla, považovaná za kritiku tehdejších poměrů.

O příběhu elektrikáře Karla, který se dle vychytralého rádce Špicla díval na Jeho Veličenstvo krále Tichošlapa povýšeně (z výšky telegrafních sloupů), vás bude informovat Ludvík Šňůra, reportér královského rozhlasu.

Seznámíte se i s princeznou Bohunkou, která pravidelně jezdí na svém kole se zlatými ráfky na hodiny tichého zpěvu. Jak se osudy Karla a Bohunky prolnou? A jakou změnou projde tiché šlapací království a proč?

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Josef Kemr, Karel Heřmánek, Jiří Langmajer, Eva Horká, Boris Rősner, Tomáš Longa, Antonín Hardt, Jaroslava Adamová, Jiří Lír, Jiří Škoda, Růžena Preisslerová, Hana Mašková, Radim Vašinka, Zdeněk Svěrák, Jan Řeřicha, David Schneider, Lucie Juřičková, Dagmar Weinlichová.
Hudba:
Jaroslav Uhlíř
Režie:
Karel Weinlich
Dramaturgie:
Eva Košlerová
Natočeno v roce 1987.