Chválím tě, země má. Zdeněk Svěrák vypráví, jak vznikly nejoblíbenější písničky

22. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zdeněk Svěrák slaví 85 let

Spisovatel, scenárista, herec, textař a principál Divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák slaví 28. března 85. narozeniny. Na Dvojce uslyšíte celý týden hity, které složil s Jaroslavem Uhlířem a zpívají si je celé generace posluchačů. Kdo měl zpívat píseň Ani k stáru? A která písnička je nejdojemnější? Zdeněk Svěrák největší hity okomentoval. A vy můžete napsat Zdeňku Svěrákovi přání k narozeninám. 

Čtěte také

Na Dvojce můžete celý týden poslouchat srdcovky Zdeňka Svěráka.

V sobotu po 13. hodině si pusťte legendární pořad Vinárna U Pavouka ZDE >>

Mystifikační série „přímých přenosů“ z hudební nealkoholické Vinárny U Pavouka se vysílala v letech 1965–1969.

Na 40 pokračování tohoto seriálu dodnes patří k nejoriginálnějším hudebně zábavným programům v historii rozhlasu. Taky díky němu vznikla fiktivní postava všeuměla Járy Cimrmana.

Čtěte také

A v neděli po 13. hodině si nenechte ujít veselou pohádku Zdeňka Svěráka Kolo se zlatými ráfky ZDE >> s hudbou Jaroslava Uhlíře. V hlavních rolích uslyšíte Josefa Kemra, Karla Heřmánka, Jiřího Langmajera, Borise Rösnera a další. A samozřejmě autora.

O příběhu elektrikáře Karla, který se dle vychytralého rádce Špicla díval na Jeho Veličenstvo krále Tichošlapa povýšeně (z výšky telegrafních sloupů), vás bude informovat Ludvík Šňůra, reportér královského rozhlasu.

Soutěž o ceny na Dvojce
Poslouchejte Dvojku a můžete vyhrát knihy z nakladatelství Cosmopolis: Posel hydrometeorologického ústavu, Tiché šlapací království, Strážce nádrže.
Nebo album od Supraphonu k významnému životnímu jubileu Zdeňka Svěráka vydal trojalbum s názvem Zdeněk Svěrák: Skoro všechno.

A celý Nedělní Kolotoč Michala Jagelky bude věnován Zdeňku Svěrákovi. Ve vysílání mu popřejeme i k narozeninám.

Tvůrci nealkoholické Vinárny u Pavouka Jiří Šebánek a Zdeněk Svěrák

Napište Zdeňku Svěrákovi k narozeninám

Kterou písničku si zpíváte nejraději? A znáte nazpaměť představení Divadla Járy Cimrmana? Napište Zdeňku Svěrákovi k 85. narozeninám.

Spustit audio

Související