Zdeněk mi před svatbou řekl: Chci ženu bez ambicí a ponožky do ruličky, směje se Helena Rytířová

17. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Helena Rytířová

Nezdolná žena mnoha talentů. I tak se dá charakterizovat manželka geniálního textaře Zdeňka Rytíře. Se svým mužem prožila 38 let. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Zdeněk si mě získal svým intelektem a plachostí. Trvalo dlouho, než jsme mohli být spolu a před svatbou mi řekl: Chci ženu, která není ambiciózní, ve společnosti nevypráví historky a ponožky chci do ruličky,“ směje se Helena Rytířová. Přistoupila jsem na to, a pak když jsem měla ve vztahu pochybnosti, uvědomila jsem si, že jsem to přece věděla a Zdeňkovi slíbila. A tak si nemám na co stěžovat,“ ohlíží se do minulosti.

Těžké životní období

O svého muže, který vážně onemocněl, se 4 roky před jeho smrtí starala doma. „Rok jsem za ním chodila do nemocnice a pak jsem se rozhodla, že si ho vezmu domů. Trvalo půl roku, než jsem prošla všemi testy, abych o něj mohla pečovat. Bylo to velice těžké období, neuměla jsem si to vůbec představit“ vzpomíná Helena Rytířová v Blízkých setkáních.

Jak vzpomíná na svého prvního manžela herce Petra Čepka? Je mu v něčem jejich dcera podobná? Které profese se za svůj život naučila?

autoři: Aleš Cibulka , mis
Spustit audio

Související