Zdeněk Kozák: Pohádka o Popelce

18. srpen 2019

Klasický příběh o dívce, ke které se po smrti matky nejprve svět otočí zády, aby po překonání ústrků nalezla své štěstí. Poslouchejte do neděle 25. srpna 2019.

Ani na zámku, kde sídlí mladý král, není zrovna veselo, neboť panovníkovi chybí královna. Intrikánský kancléř a moudrý šašek, nejbližší lidé, jejichž názorům král naslouchá, se shodnou, že by se měl oženit. Do výběru vhodné nevěsty tak zasahují nejen pletichy kancléře a macechy, naštěstí i kouzlo zázračných oříšků. Díky síle dobrého srdce a bystrého rozumu se nakonec osudy krále a Popelky šťastně spojí.

Zdeněk Kozák (1952) se pohádkovým textům věnuje dlouhodobě. Kromě úspěšných titulů uvedených na divadle a v televizi, byly v Českém rozhlase, vždy v jeho režii, natočeny Čert nikdy nespí, Zpívající housle, O bojácném Floriánkovi, Český Honza, O ševci Ondrovi a komtesce Julince a Čáry báby Cotkytle. Dramatické texty autora jsou charakteristické vtipnými jazykovými hříčkami a humornými i poetickými písňovými texty. Jeho pohádkovým postavám, ať už sympatickým či komicky záporným, nechybí temperament ani smysl pro uvažování v rámci zdravého rozumu.

Osoby a obsazení: Zlatník (Pavel Zatloukal), Popelka, jeho dcera (Hana Holišová), Macecha (Ivana Hloužková), Žaneta, její dcera (Petra Bučková), Mladý král (Jiří Vyorálek), Kancléř (Zdeněk Dvořák), Šašek (Jaroslav Kuneš), Královský kurýr (Zdeněk Junák), Ženský hlas a Holubička (Sandra Riedlová), Psíček (Petr Panzenberger).
Autor a texty písní: Zdeněk Kozák
Dramaturgie: Hana Hložková
Hudba: Karel Cón
Zvukový mistr: Lukáš Dolejší
Režie: Zdeněk Kozák
Natočeno v Českém rozhlase Brno v roce 2010.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Hana Hložková
Spustit audio