Zařekl jsem se, že nebudu psát o lásce. Ale nikdy neříkej nikdy, připouští Pokáč
„Začal jsem psát svoje písničky, protože mi přišlo, že 90 % jich je o lásce. Je to v pořádku, ale chtěl jsem se odlišit,“ vysvětluje zpěvák v Blízkých setkáních.
„Prostě jsem si řekl, že se v tom zkusím odlišit. Ale už se to změnilo, protože o lásce občas píšu. Pro svoji přítelkyni píšu ne zrovna zamilovaný, ale osobnější písně mám, ale veřejně bych to nevydával. Od toho tady jsou jiní,“ uvažuje nahlas zpěvák.
Úplně levej
Svojí přítelkyni nejen píše písně, ale přizval si ji do jednoho klipu. „Eliška se mnou byla v klipu Úplně levej. Byl to zrovna jeden z romantičtějších nebo malinko procítěnějších songů, tak jsem si řekl: Než na to najímat herečku, tak tam vezmu Elišku, ušetřím a ještě to pude opravdovější,“ směje se.
Zamilované songy je Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, ochotný považovat za výzvu. „Nikdy neříkej nikdy. A je možný, že nějaký album love songů… To vůbec nezní špatně!“
Jak to funguje doma
S přítelkyní má Pokáč originální domluvu. „Namlít si kávu a vyndat hrnek je moc práce. Tak já Elišku vždycky poprosím, aby mi udělala kafe, že jí za to zahraju. Takhle to máme jako výměnný obchod, že to není úplně zadarmo. Takhle to funguje u nás doma,“ nechává Pokáč nahlédnout do svého soukromí.
Co se stalo s jeho zpěvníkem? Váží si poštovních pracovníků? Věřil jako malý na Ježíška?
Související
-
Já byl celý život takový předvádivý, přiznává zpěvák a herec Matěj Ruppert
Zpěvák skupiny Monkey Business v poslední době pracuje z domu. Na internetu se totiž objevila řada jeho zábavných videí.
-
Když je fotr známej zpěvák, tak mu ty děti nezazpívaj, prohlašuje David Koller
„Kamarádi mi spočítali, kolik mám dětí a jak se jmenujou. A když to poskládáte za sebou, tak je to band,“ směje se hudebník a skladatel v Blízkých setkáních.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.