Zamilovaná dvojka: O Králi Šalamounovi a královně ze Sáby

26. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Gina Lollobrigida a Yul Brynner ve filmu Šalamoun a královna ze Sáby (1959)

Vybrané pasáže z biblické Písně písní, z románu Siegfrieda Obermeiera Šalamoun a královna ze Sáby a z knihy Roarka Bradforda Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti.

Nejslavnější milostná báseň všech dob. Biblická Píseň písní. Podle legendy ji složil mocný král Šalamoun pro svou tajemnou milenku, legendami opředenou královnu ze Sáby. A jejich syn založil královskou dynastii, vládnoucí v Etiopii téměř dodnes.

Hledejte stopy této královské dvojice spolu s námi v písku pouští, ve starozákonních textech, ale i v současné literatuře – například v románu Siegfrieda Obermeiera a povídce Roarka Bradforda.

Účinkují: Jana Štvrtecká, Michal Bumbálek a Zdeněk Junák
Dramaturgie: Ludvík Němec
Režie: Radim Nejedlý
Natočilo brněnské studio Českého rozhlasu v roce 2016

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.