Zamilovaná dvojka: O Králi Šalamounovi a královně ze Sáby

26. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Gina Lollobrigida a Yul Brynner ve filmu Šalamoun a královna ze Sáby (1959)

Vybrané pasáže z biblické Písně písní, z románu Siegfrieda Obermeiera Šalamoun a královna ze Sáby a z knihy Roarka Bradforda Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti.

Nejslavnější milostná báseň všech dob. Biblická Píseň písní. Podle legendy ji složil mocný král Šalamoun pro svou tajemnou milenku, legendami opředenou královnu ze Sáby. A jejich syn založil královskou dynastii, vládnoucí v Etiopii téměř dodnes.

Hledejte stopy této královské dvojice spolu s námi v písku pouští, ve starozákonních textech, ale i v současné literatuře – například v románu Siegfrieda Obermeiera a povídce Roarka Bradforda.

Účinkují: Jana Štvrtecká, Michal Bumbálek a Zdeněk Junák
Dramaturgie: Ludvík Němec
Režie: Radim Nejedlý
Natočilo brněnské studio Českého rozhlasu v roce 2016

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?