„Žádost zkusit si šaty ve výloze prodavačku vyděsila.“ Omeletky Haliny Pawlowské o ztrátách a nálezech

19. březen 2023

Téma Omeletek jsou ztráty a nálezy. Ztratit kila jde docela špatně. Což mi připomíná, jak jsem jednou řekla prodavačce: „Nemohla bych si zkusit ty šaty ve výloze?“ A ona mi zděšeně odpověděla…  „Snad nám to neodradí zákazníky…“ Uslyšíte povídku Terezy Květoňové Kohout na útěku. O ztrátách a nálezech bude vyprávět Martina Hudečková. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Asi mi bude líp bez něj! a přidá recept na pesto z medvědího česneku.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.