Z Olympu do perníkové chaloupky. Jaké příběhy si vyprávějí Papuánci nebo Inuité?
Pohádky, legendy či mýty. Vyprávějí si je kultury po celém světě, odvozují od nich svůj původ, nebo vysvětlují věci, které jim nedávají smysl. Třeba Kapaukové si povídají svérázný příběh o vzniku nočního svitu hvězd. Od Martina Rychlíka a Martina Soukupa uslyšíte, jak se sbírají lidové příběhy, proč nás i v moderní době přitahují antické mýty, jak se Papuáncům líbila pohádka o perníkové chaloupce a proč třeba Inuité veřejně soutěží v tom, kdo umí příběhy lépe vyprávět.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
33. schůzka: O kněžně Ludmile a jejích synech Spytihněvovi a Vratislavovi
„Tetín. Hrad založený roku 712. Když kníže Bořivoj a svatá Ludmila zanechali světských záležitostí a odložili knížecí odznaky, začali sloužit Bohu právě na tomto hradě..."
-
Magistr Edward Kelley. Kde končí tajemno a začíná skutečnost?
Jeho jméno se stalo synonymem pro okultistu a alchymistu. Svými schopnostmi uchvátil polovinu Evropy. Narodil se v anglickém městě Worcester 1. srpna 1555.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.