Vytvořte si doma krabici smutku, radí psycholožka Ada Becker
Psycholožka Ada Becker označuje za učitele svého života děti obecně. A ve velkém i vlastní dceru, se kterou dokonce sepsala knihu.
Jak se rodily Rozhovory v tichu? Proč nám Ada doporučuje vytvořit si doma krabici smutku? Co dalšího se jí osvědčilo v soužití s nejbližšími? A kolik úsilí ji stálo, než se i ona naučila požádat druhé o pomoc? Moderuje Jitka Novotná.
Související
-
Radost není samozřejmá. Buďme vděční za to, co v životě máme, radí psycholožka Kristýna Tronečková
„Pro každého znamená štěstí něco trochu jiného. Myslím, že je to moment, kdy radost nebereme jako samozřejmost,“ přemýšlí v Blízkých setkáních Aleše Cibulky.
-
Nejjednodušší učebnice psychologie jsou lidová rčení, myslí si psycholožka Marta Boučková
Chybami se člověk učí... Co vás ale může doopravdy naučit lidová moudrost? Třeba to, že máte víc žít v přítomnosti, radí psycholožka v pořadu Blízká setkání.
-
Pomoc psychoterapeuta je jako doprovod zkušeného šerpy do hor, říká psycholožka Barbora Downes
Nabídněte svému dítěti pochopení pro jeho prožitky, a naučte se vnímat pozitivní stránky svého partnera, říká psycholožka Barbora Downes.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.