Co není ochoten tolerovat, prozradí dirigent Jakub Hrůša
Dýchání je možná jedna z nejpodstatnějších věcí na dirigování. Vytváří totiž přirozenost výsledku, říká jeden z celosvětově nejvytíženějších dirigentů Jakub Hrůša. Naučí se někdy říkat slovo „ne“? Co není ochoten tolerovat ani u muzikantů a muzikantek, ani u svých dětí? Líbilo by se mu předat umělecké zkušenosti synkovi? A dokáže si představit, že by jednou doprovázel svou dceru v muzikálu?
Související
-
Dirigent Hrůša: Když v zahraničí zní Má vlast, zcela automaticky se skloňuje i téma češství
Rok české hudby i projekt Smetana 200 reflektuje ve svých dramaturgických plánech řada kulturních institucí v Česku i v zahraničí. Existuje něco jako národní kultura?
-
Dirigent: Dvořák a Smetana bodují v zahraničí vždy. Rok hudby teď představil i méně známé autory
Rok české hudby vrcholí. Vedle jubilanta Bedřicha Smetany připomíná projekt plejádu dalších českých skladatelů a interpretů. Jaký ohlas má česká hudba v zahraničí?
-
Není to práce, ale posedlost. Někdy je to se mnou asi k nevydržení, přiznává dirigent Jan Kučera
„Klavír je mým dobrým rádcem při všech zkouškách,“ odpovídá na otázku, jestli je ovládnutí nějakého nástroje pro dirigenta povinné. „Hodí se to a je to lepší,“ doplňuje.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.