Vystoupením v Carnegie Hall se mi splnil životní sen

29. září 2020

Karel Gott nám hned v úvodu zazpíval píseň „Já žil, jak jsem žil“ s textem Zdeňka Borovce, za doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka a Smyčcové skupiny Rudolfa Wiedermanna. Zapěl i skladbu „Rock´n´roll medley“ a hned poté se v duetu s Lucií Bílou „navrátil k růžím.“

Zpěvačka Helena Vondráčková nás pak utěšila skladbou „To se zvládne“. New York, město, které nikdy nespí, jsme navštívili s Lizou Minelli a proslulé „Tell Him“ pak něžně řekly Barbra Streisand a Celine Dion. V samotném závěru pak operní pěvec Placido Domingo zhodnotil svůj den, který, jak se dozvíme, „jak víno byl“.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.