Vstaň, prosím tě. Vilma Cibulková, Bára Hrzánová a Eva Režnarová v příběhu tří sester, které k sobě obtížně hledají cestu

1. květen 2022

Původní rozhlasová hra jedné z nejlepších českých autorek posledních let vypráví o problematickém soužití tří sester. Zaujme psychologií postav i groteskními prvky. Autorka hry Lenka Lagronová za ni obdržela v roce 1999 v autorské vyzývací soutěži podpořené Ministerstvem kultury České republiky cenu za rozhlasový debut. Hra byla také nominována na Prix Italia a v roce 2002 získala čestné uznání v soutěži Prix Bohemia Radio. 

Osoby a obsazení: Bohumila (Vilma Cibulková), Jola (Barbora Hrzánová), Bety (Eva Režnarová)
Dramaturgie: Jana Paterová
Zvuk: Pavla Horynová
Zvuková spolupráce: Jana Fišerová
Hudba: Michal Rataj
Režie: Otakar Kosek
Natočeno: v roce 2001

Lenka Lagronová je renomovanou divadelní dramatičkou. Patří ke generaci, začínající po roce 1989. Její hry se vyznačují lyričností, zkoumáním vnitřního světa postav a křesťanským poselstvím. Mezi nejvýraznější patří: Antilopa, Terezka, Nikdy nebo Miriam.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejsou určeny ke stažení. Některé tituly můžete zakoupit na e-shopu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související