Bára Hrzánová: Vždycky šlo o moji vnitřní svobodu
Jak říká, profesní kariéru má legrační. Asi proto, že si vybírá svou životní cestu jinak. „Nechávám plynout to, co se kolem mě děje“, ujišťovala v Blízkých setkáních.
„Myslím, že Pánbůh dobře ví, co se mnou a já tím pádem jen tak naslouchám.“ Pravda je, že Bára Hrzánová nastoupila po škole rovnou do Národního divadla, pak přeskočila do Divadla Na zábradlí a nakonec šla na volnou nohu.
„Vždycky šlo o moji svobodu a děkuju Pánubohu, že si můžu vybírat, co budu hrát, s kým budu hrát a kde to budu hrát. Nemusím dělat věci, které bych nechtěla dělat, což je obrovský dárek a já za to každý den děkuju,“ prohlásila v rozhovoru s Terezou Kostkovou.
Pírko ve vlasech
Její touha po vnitřní svobodě se promítá i do jejího vzhledu, protože v hlavě nosí ptačí pírka. Má prý indiánskou duši „Ano, já jsem Vinnetou,“ pokyvuje vážně hlavou.
„A má to další výhodu. Když lidi potkají na ulici paní s pérem v hlavě, tak od vás nic neočekávají. Což je velká výhoda. Opravdu! Jsem tím pádem blázen a můžu cokoli. A jsme zpátky u té svobody,“ směje se herečka.
Proč nekoncertuje skupina Condurango? Co teď studuje její syn Tonda? Kolik repríz už má za sebou představení Hrdý Budžes? Jaké indiánské jméno má ona a jaké její manžel a syn?
Související
-
Aneta Langerová + Bára Hrzánová = audiokniha Pane Bůh, tady Anna
Jedna je hudebnice, druhá herečka. Sešly se na společném jógovém pobytu u moře a přivezly si tam tutéž knihu: Pane Bůh, tady Anna. Výsledkem je půvabná audiokniha.
-
Myslel, že umí létat... Příběhy slavných: Jiří Hrzán
S Kamilem Halbichem a Kristýnou Frejovou v 5 samostatných audiích uvnitř článku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.