Vraždy jako z pohádky. Viktor Preiss jako zkušený kriminalista pátrá na českém venkově

17. leden 2021

Na první pohled poetický ráz české krajiny kazí několik vražd. Záhadu plnou komických situací vyšetřují Viktor Preiss a Martin Písařík. Napsal Petr Vodička.

Účinkují: Viktor Preiss, Martin Písařík, Václav Rašilov, Luboš Veselý, Jan Vlasák, Kamil Halbich, Robert Mikluš, Zdeněk Maryška, Jiří Čapka, Martin Sitta, Marcela Nohýnková, Jitka Sedláčková, Jana Altmannová, Eduard Jenický, Gustav Hašek, Martin Bohadlo, Petr Vršek, Petr Šplíchal, Martin Dusbaba, Svatava Hanzl Milková, Michaela Váňová, Josef Horák, Mikuláš Čížek, Barbora Mišíková a Martin Jurajda
Napsal: Petr Vodička
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Zvuková spolupráce: Filip Veret
Hudba: Filip Veret
Režie: Petr Vodička
Natočeno: 2019
Produkce: Jana Knappová a Eva Vovesná

Kapitán Bernard (Viktor Preiss) je starší zkušený kriminalista se zálibou v umění. „Taky sám píše. To vlastně tvoří jakýsi stylový rámec série formou vypravěčských vstupů tohoto amatérského literáta,“ vysvětluje autor i režisér hry Petr Vodička.

Poručík Bejček (Martin Písařík) je mladý, energický, možná trochu naivní. „Vzájemně se dobře doplňují a v souladu s tématem vytvářejí téměř pohádkovou dvojici, protože připomínají starého čaroděje a jeho učedníka.“

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Český rozhlas Dvojka
Spustit audio

Související