P. D. Jamesová: Vánoční vražda. Detektivní případ, do kterého se ve 40. letech zapletla sama autorka

25. prosinec 2022

Mladá Phyllis přijíždí na oslavu Vánoc k babičce, kde se setkává se vzdáleným příbuzným Rowlandem Maybrickem. Z přítomnosti žoviálního, neomaleného, sebevědomého mladíka, který přijel ocenit babiččiny staré mince, není Phyllis nadšená. Na klidu jí rozhodně nepřidá, když v noci na Hod Boží dojde k vraždě. Co se v bohatém domě s dobrou pověstí na Vánoce vlastně stalo? Poslechněte si skutečný příběh, který přivedl Phyllis Dorothy Jamesovou k psaní detektivních příběhů.

KUPUJTE NA RADIOTÉKA.CZ

Účinkují: Dana Syslová (jamesová st.), Tereza Císařová (Jamesová ml.), Iva Janžurová (babička), Miloslav König (Paul), Jaroslav Plesl (Rowland), Ondřej Brousek (inspektor), Tomáš Pavelka (Seddon), Marie Štípková (Seddonová), Radúz Mácha (novinář) a Aleš Vrzák (doktor)
Napsala: Kateřina Rathouská podle stejnojmenné povídky P. D. Jamesové
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Překlad: Petra Diestlerová
Zvuk: Radek Veselý
Hudba: Miroslav Tóth
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 24. 12. 2020

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související