SERIÁL

Vladislav Vančura: Rozmarné léto

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vladislav Vančura: Rozmarné léto
0:00
/
0:00

Hrušínský, Brodský, Kemr, Jirásková a Medřická v kouzelném příběhu lásky tří přátel k provazochodkyni. Vychutnejte si poetický jazyk díla tak, jak vám ho film nikdy nepodá, v šestidílné rozhlasové četbě.

Účinkují: Rudolf Hrušínský st., Vlastimil Brodský, Josef Kemr, Jiří Adamíra, Dana Medřická, Jiřina Jirásková a Alena Vránová
Hudba: Jan Klusák
Režie: Josef Melč
Natočeno: 1981

„Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným.“ V poněkud zpustlých říčních lázních na břehu řeky Orše se denně setkávají tři postarší pánové: majitel lázní Antonín Důra, sečtělý abbé Roch a major ve výslužbě Hugo.

Počasí je nestálé, většinou poprchává, a tak má pan Důra nouzi o zákazníky. Většinu času tudíž tráví v rozmluvách a drobných půtkách se svými přáteli.

Žádná hádka ovšem není tak vážná, aby ji nespravila sklenice vína a pár utopenců s cibulí. Rozruch do jejich života však přinese potulný kouzelník Arnoštek a především jeho půvabná schovnka Anna.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura

Související