Viking Vike. Zbrusu nová veselá pohádka o tom, že chytrá hlava často platí víc než hrubá síla

5. září 2021

Příběhy malého Vikinga Vika od švédského spisovatele Runera Jonssona obveselují už několikátou generaci čtenářů po celém světě a dočkaly se několika filmových zpracování.

Účinkují: Antonín Kracík, Jiří Vyorálek, Petr Čtvrtníček, Jakub Žáček, Marek Němec, Lucie Štěpánková, Jan Vondráček, Martin Sitta, Miloš Mazal, Jakub Albrecht, Jiří Kniha, Petr Jeništa, Radovan Klučka, Martin Matejka, Martin Bohadlo, Vratislav Hadraba, Jan Battěk, Josef Horák, Gustav Hašek a Václav Jelínek
Napsal: Runer Jonsson
Dramaturgie: Renata Venclová
Překlad: Josef Vohryzek
Hudba: Marko Ivanovič
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 5. 9. 2021

Správný Viking má pro strach uděláno a každému rád ukáže svou sílu v pořádné rvačce nebo na válečné výpravě. Není divu, že skandinávští válečníci, kteří na svých lodích pravidelně „navštěvovali“ pobřeží Anglie nebo Francie, nepatřili k vítaným hostům a měli pověst neotesaných loupežníků.

Malý Vike, syn udatného náčelníka Halvara z Flaku, se v tomhle směru moc nevyvedl: nesnáší násilí a klidně se přizná, když má strach. Přesto, když jde opravdu do tuhého, jsou velcí Vikingové z Flaku moc rádi, že je Vike s nimi. Má totiž chytrou hlavu a skvělé nápady, kterými tátu a jeho kamarády vytáhl už z nejedné bryndy.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio