Vězeň na Bezdězu a muž s knírkem aneb Když se do Čech vrátili Braniboři
Více než jeden bilion korun představovala ekonomická ztráta, kterou naše země utrpěla v čase německé nacistické okupace. Byl to výsledek masivního drancování, na němž se výrazně podílel i jeden výkonný a horlivý úředník. Svou kariéru začal jako neznámý soukeník z Braniborska. Jeho příběh ale připomíná ještě jinou dobu nekonečných hrůz a zmaru. Dobu Braniborů v Čechách.
Související
-
Úžasné životy: Přemysl Otakar II. podle režiséra Jana Svatoše
Zakladatel českých měst nebo dobyvatel alpských oblastí. Český panovník Přemysl Otakar II. patří k nejvýznamnějším vládcům přemyslovského rodu.
-
89. schůzka: Braniboři v Čechách
„Málo jest příkladů v dějinách světa, že by smrt jediného muže byla měla tak truchlivé následky pro celou zemi, jako krále Přemysla Otakara Druhého truchlivý konec.“
-
Protektorát Čechy a Morava. Jedna z nejstrašnějších kapitol československých dějin
Prezident Emil Hácha odjel do Berlína s nadějí, že s Hitlerem dojedná přijatelné podmínky nového uspořádání. To se mu nepodařilo. Začal protektorát Čechy a Morava.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.