Vánoční vražda. Detektivní případ, do kterého se zapletla sama autorka P. D. Jamesová

24. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vánoční vražda

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Známá detektivkářka P. D. Jamesová v příběhu vzpomíná na neobyčejný zážitek ze svého mládí. Co se na Vánoce stalo v bohatém domě s dobrou pověstí? Co vyšetřila policie a co zjistila sama autorka? Detektivku poslouchejte do 20. ledna 2021.

Účinkují: Dana Syslová, Tereza Císařová,Iva Janžurová, Miloslav König, Jaroslav Plesl, Ondřej Brousek, Marie Štípková, Radúz Mácha, Tomáš Pavelka a Aleš Vrzák
Napsala: Kateřina Rathouská
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Překlad: Petra Diestlerová
Zvuk: Radek Veselý
Hudba: Miroslav Tóth
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 24. 12. 2020

Inscenací s názvem Vánoční vražda, kterou připravila Kateřina Rathouská podle stejnojmenné povídky v překladu Petry Diestlerové, přispěje rozhlas k oslavě letošního 100. výročí narození slavné anglické spisovatelky.

Známá detektivkářka P. D. Jamesová v povídce vystupuje na sklonku svého života a vzpomíná na zážitek ze svého mládí. Nečekaně tehdy ovdověla a babička, s níž se skoro neznala, ji pozvala na oslavu Vánoc. Mladá Phyllis se v babiččině domě setkala nejen s bratrancem Paulem, ale také s vzdáleným příbuzným Rowlandem Maybrickem.

Phyllis z přítomnosti žoviálního, neomaleného, sebevědomého mladíka, který přijel ocenit babiččiny staré mince, není příliš nadšená. Na klidu jí rozhodně nepřidá skutečnost, že v noci na Hod Boží dojde k vraždě. Co se v bohatém domě s dobrou pověstí na Vánoce vlastně stalo? Co vyšetřila policie a co zjistila P. D. Jamesová? Phyllis si o Vánocích sice neodpočinula, jak by si přála, ale zážitek ji přivedl k psaní detektivních příběhů.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.