Vano kontra Czendlik nebo Ruppert vs. sestra Angelika. To nejlepší z nedělního Jak to vidí…

23. únor 2017

Hosty pořadu Jak to vidí… jsou uznávané osobnosti z nejrůznějších oblastí. Každý všední den komentují aktuální dění ve světě, ve svých oborech. Mluví ale i o vztahu ke všedním věcem. Speciální nedělní vysílání pořadu se zaměřuje na etická a duchovní témata.

Jaký život si udělal Robert Vano?

Světově uznávaný fotograf Robert Vano se Zbigniewem Czendlikem mluvil o svých nedělních ránech. O tom, kde hledá inspiraci. I o to, že stárnutí mu nevadí.

Velkou školou života pro něj byla emigrace do USA, kde se z pomocného kadeřníka stal fotografem. „Život není těžký, je takový jaký si ho uděláte,“ říká.

Pavlína Filipovská o stahování aplikací

Pavlína Filipovská

Herečka a zpěvačka Pavlína Filipovská zavzpomínala na otce, výborného herce a skvělého tátu. Ale zamyslela se i nad tím, co jako rodiče děláme dobře a co nám naopak nejde.

Svěřila se, že se kvůli vnukům učí hrát hry na počítači a stahovat aplikace do telefonu. Jako babička si však je vždy jistá v kuchyni. Dobrá krmě, to je první krok k překonání bariér mezi generacemi.

Pětinásobná mateřská láska Martiny Hoškové

Sestra Angelika z Kongregace sv. Karla Boromejského si pozvala do studia pětinásobnou matku, hudebnici a pedagožku Martinu Hoškovou. Zajímal ji její pohled na mateřskou lásku.

Na to, jak se projevuje láska v rodině a jak k bližním. Dozvíte se také, čím Martinu Hoškovou oslovila ekumenická komunita v Taizé.

Stárnutí Matěje Rupperta

Matěj Ruppert

Muzikant Matěj Ruppert se bez obalu se sestrou Angelikou baví o stáří a stárnutí i o našich současných postojích k němu. O tom, co pro něj znamenali prarodiče a jak by chtěl stárnout on sám.

Také prozradil, jak v prostředcích městské hromadné dopravy dokáže mistrně využít své umění nápodoby cizích jazyků.

autor: Daniela Brůhová
Spustit audio